headerphoto
Główna

Wanna czy kabina prysznicowa?

Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną, w zasadzie powinien być prosty - jeżeli łazienka jest mała, lepszym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa, wanna sprawdzi się natomiast w przypadku większych przestrzeni.

Oczywiście nie tylko wielkość pomieszczenia będzie mieć znaczenie, równie istotne są nasze upodobania -niektórzy są w stanie zamontować mniejszą umywalkę na rzecz wanny bez, której nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania.

Wanna z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom długich kąpieli, którzy w ten sposób odpoczywają po ciężkim dniu pracy. Obecnie jej funkcja uległa zmianie, bo głównie kojarzona jest z miejscem relaksu, a nie jak dotąd, z utrzymaniem higieny osobistej. Jednak, to dobre rozwiązanie, głównie wtedy, gdy dysponujemy dużą przestrzenią.

Kabina prysznicowa sprawdzi się lepiej, kiedy nasza łazienka jest mała. Oczywiście nie tylko funkcjonalność przemawia na jej korzyść, bo jest również bardziej oszczędna. Biorąc kąpiel w kabinie prysznicowej zużywamy znacznie mniej wody, niż podczas kąpieli w wannie, co znacznie obniża rachunki za energię. Będzie także bardziej praktyczna dla osób starszych i niepełnosprawnych, dla których kąpiel w wannie niekiedy jest po prostu niemożliwa.

W przypadku zakupu kabiny prysznicowej trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, nie warto kupować najmniejszego modelu, dobre warunki kąpielowe zapewni dopiero model o szerokości 90 cm. Do bardzo małej łazienki świetnie sprawdzi się kabina półokrągła z przesuwanymi drzwiami, ponieważ będzie zajmować najmniej miejsca. Po drugie, poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko wymiarami i kształtem, dziś możemy wybierać okucia do kabin prysznicowych, sposób otwierania drzwi, kolor profili oraz rodzaj ścianek. Ważny jest też brodzik, który musi tworzyć z kabiną spójną całość. Pamiętajmy, aby przed zakupem armatury sprawdzić czy na pewno do siebie pasuje.

Galeria zdjęć:

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Skomentuj ten artykuł