headerphoto
Główna

Taras? Koniecznie z dachem!

Posiadacze domków i działek, na których mają dacze, chętnie po kilku latach decydują się na dostawienie do nich tarasów.

Po pierwsze rozwiązanie to pozwala domownikom spędzać jeszcze więcej czasu patrząc na podwórko i łono natury, a dzieciom bawić się bezpiecznie obok domu. Taras to także często miejsce spotkań ze znajomymi, na którym nawet w zimie tlić się może grill z ulubionymi przysmakami. Warto od razu zdecydować się na duży powierzchniowo taras - tak aby zmieściły się na nim bez problemu meble ogrodowe, np. stół, krzesła rattanowe, huśtawka podwórkowa, donice z kwiatami, a nawet inne rzeczy, jak np. rowery znajomych.

Aby uzyskać bezpłatną poradę i projekt zadaszenia lub zabudowy swojego tarasu zwróć się do profesjonalistów - firma Kamont z Warszawy. Adres strony internetowej: www.kamont.waw.pl.

Już na etapie planowania tarasu warto wziąć kartkę papieru i wypisać główne powody za i przeciw zadaszeniu go. Zazwyczaj okazuje się, iż wykonanie zadaszenia na tarasie ma więcej zalet niż jego brak. Przykładowo na tarasie może "pod dachem" wylegiwać się pies, dzieci bezpiecznie bawić się na podwórku, a podczas deszczu, nie napada nam na grill i zaproszonych na niego gości, można na nim nawet zimą suszyć pranie, bądź bezpiecznie na jakiś czas wystawić jakiś przedmiot z domu.

Zadaszenie warto wykonać tak, aby było ono ozdobą naszego podwórka - doskonale sprawdzi się wiec lekki, aluminiowy dach nad tarasem, w kolorze dobranym do koloru dachu domu. Jeśli chcemy aby taras był solidny przyjrzyjmy się planom, jak wygląda jego konstrukcja drewniana zgodnie z tym, co zaplanowała architekt. Z pewnością taras nie tylko będzie solidny, mocny, i doskonale utrzymywał zadaszenie jeśli podeprzemy go mocnymi słupami - te dodatkowo mogą pełnić funkcję ozdobną, o czym warto pomyśleć przed rozpoczęciem wylewki tarasu i zadaszenia.

Galeria zdjęć:

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Skomentuj ten artykuł