preload preload preload preload

Sklep odzieżowy? Szczegóły to podstawa!

07 maj, 2011

Co zrobić by nie być tylko kolejnym, takim samym jak inne, sklepem odzieżowym? Przede wszystkim należy zadbać o szczegóły, często na tyle oczywiste że łatwo o nich zapomnieć…

Zaskakująco wiele firm zaniedbuje niezwykle ważny element wnętrza sklepu odzieżowego, jakim jest przymierzalnia. Często jest to klaustrofobiczne pomieszczenie, w którym brak jest podstawowego wyposażenia, takiego jak wieszak, lustro, czy choćby mała pufa. Zapomina się również często o, jakże istotnym, odpowiednim oświetleniu przymierzalni.

Kluczowa jest również prezentacja produktów. Warto w tym celu wykorzystać ściany nad półkami, czy wieszakami z odzieżą. Należy jednak wspomnieć, że powinny tam być wyeksponowane jedynie pojedyncze sztuki z kolekcji – często popełnianym błędem jest umieszczanie w tym miejscu wieszaka z pełną rozmiarówką, do której tak naprawdę jedynie nieliczni klienci są w stanie dosięgnąć… Liczy się przede wszystkim ergonomia i użyteczność dla klienta; coś co nas powinno wyróżniać, sprawiając że zakupy w naszym sklepie są przyjemne.

Niezwykle wiele potrafi zdziałać wspomniane już wcześniej oświetlenie. Nie bez powodu przyjęło się mówić, że to światło buduje przestrzeń. Jest ono również bardzo pomocne przy prezentacji produktu, ponieważ potrafi zwiększyć jego atrakcyjność. Dlatego też warto zainteresować się odpowiednim rozmieszczeniem świateł punktowych.

Skrupulatność oraz dbałość o szczegóły z pewnością sprawi, że nasi klienci będą czuli się zadowoleni, a także chętnie będą powracać do swojego – ulubionego już – sklepu odzieżowego.