preload preload preload preload

Projekt od A do Z – salon z aneksem kuchennym

06 lut, 2012

Rozpoczynamy serię artykułów, w którym chcielibyśmy przybliżyć Państwu konkretne projekty, pochodzące z biur projektowych z naszej bazy. Mamy nadzieje, że będzie to okazja do inspiracji jak zaaranżować swoje wymarzone cztery kąty oraz oceny standardu pracy współpracujących z nami firm projektowych. W publikacjach w tej serii postaramy się na konkretnych przykładach opisać koncepcję projektową, zastosowany rodzaj materiałów oraz przedstawić stojące za tym, konkretne produkty firm.

Cykl rozpoczynamy od salonu, do którego podejście na przestrzeni lat bardzo się zmieniło. Dawne „duże pokoje” wyposażone w ciężkie meblościanki zostały zastąpione salonami, pełnymi lekkich i prostych mebli. Sposobów na zaprojektowanie salonu jest nieskończona ilość, w zależności od preferowanego stylu zmienia się rodzaj wyposażenia i klimat panujący wewnątrz.

Dzisiaj prezentujemy wnętrze nowoczesnego salonu, który zgodnie z obecnymi trendami ma formę otwartą, połączony jest z jadalnią i kuchnią, a w tym przypadku z aneksem kuchennym. Podstawową zasadą w aranżacji wnętrza, w którym chcemy wytyczyć różne strefy, jest ich wzajemna spójność i nawiązanie do siebie. W prezentowanym projekcie zarówno, salon, jak i jadalnia, aneks kuchenny oraz hol mają wspólny mianownik: jest to rodzaj i kolorystyka wykorzystanych do wyposażenia materiałów. Mowa tutaj zarówno o meblach, wykończeniu podłogi, ścian czy oświetleniu. Pomimo powtarzających się wspólnych motywów, każda z zaprojektowanych stref mówi swoim głosem.

Stylu aranżowanej przestrzeni nadaje stonowana kolorystyka. Przeważającymi kolorami, zastosowanymi przez projektantów wnętrz są odcienie brązu, beżu oraz biel. Taka kombinacja barw powoduje, że wnętrze jest neutralne, a zarazem eleganckie i stylowe, co nie oznacza, że monotonne. Dzięki zastosowaniu rożnego rodzaju materiałów i dodatków, pomieszczenie nabrało oryginalności i charyzmy. Szlachetność wnętrza podkreślona jest dekoracją ścian kamieniem okładzinowym, którego walory estetyczne wydobywa odpowiednio dobrane oświetlenie. Jeśli chodzi o meble zastosowane w projekcie – ich prosta forma i kontrastowy, w stosunku do ścian i wypoczynku, ciemny kolor sprawiają, że wnętrze jest charakterystyczne i ciekawe. Projektanci wnętrz wykorzystując wnękę, o półkolistym kształcie, zaaranżowali w niej jadalnię, ze stołem i komodą potrzebną do przechowywania naczyń. Wyposażenie kuchni zostało dopasowane do potrzeb i stylu życia inwestorów. Część sprzętu. tj. zmywarka oraz piekarnik została zabudowana. W wyposażeniu kuchni jest także wolno stojąca lodówka, płyta indykacyjna i okap. Projektantom udało się bardzo estetycznie połączyć meble kuchenne wraz z wyspą i podwieszanymi sufitami, które tworzą harmonijną całość. W projekcie zastosowano głównie produkty takich firm jak: Electrolux, meble BRW, IKEA, ESEO, meble VOX.