headerphoto
Główna

Okucia w hotelach

Ludzkość od dawnych mierzy się z tematem ochrony miejsc zamieszkania.

Przez to jednym z najstarszych idei wymyślonych przez nas były rozmaitego formy zamki – na przykład zawiasy do drzwi, zamki do drzwi. zagadnienie pozostaje do dziś. inna staje się jedynie forma rozwiązań. Współcześnie oczywiście istotna jest także kwestia estetyki. Siedliskiem postępu i innowacji w dziedzinie będą hotele, które  odpowiednio balansują pomiędzy ceną a przepychem, domową atmosferą budynku i bezpieczeństwem. U nich dlatego trzeba poszukiwać najskuteczniejszych metod.

Dobór odpowiedniego producenta akcesoriów meblowych nie jest łatwy. Wykonanie tego typu wyrobów jest niemożliwa do rzeczowej klasyfikacji. De facto ocena trwałości sprzętu zachodzi kompletnie oddzielnie i niezależnie po transakcji. I nie musi to być wcale silnie skorelowane z ceną. I jest to trudność nie do przejścia. Jest to tym bardziej kłopotliwe, biorąc pod uwagę, że meble nabywa się na co najmniej kilka lat. Na jakość mebli wpływa mnóstwo czynników. Spore znaczenie mają zawiasy, istotnym jest by były wytrzymałe i nie skrzypiały. Wpływ na to ma wykonanie łożysk oraz zastosowanie wybranych surowców. Akcesoria meblowe mogą być aluminiowe, a smary bywają w pełni syntetyczne. Ładne uchwyty do mebli bez problemu uczynią każdy hotel przyjemniejszym dla oka,

Nadzwyczaj problematyczne są łazienki. W tych miejscach bezpieczeństwo musi stać na światowym poziomie. Żadne tymczasowe rozwiązanie, jakich używamy u nas „na chacie”, nie jest akceptowalne. Nie ma mowy o jakichkolwiek przedłużaczach a już na pewno o otwartych przewodach . Każde urządzenie powinno być podłączane wprost do otworów w ścianie. W tym przypadku akurat bezpieczeństwo idzie ramię w ramię z estetyką. Zadaniem jest tylko estetyczne umieszczanie gniazdek w ścianie.

Niektóre hotele mają też w pralnie. Tam gniazdka elektryczne mogą być na klucz, co umożliwia stworzenie skutecznego procesu udostępniania konkretnych maszyn piorących dla petentów.

Zamki hotelowe to już dziś coraz rzadziej typowe zamki do drzwi. Coraz popularniejsze są elektroniczne karty na wzór i rozmiar tych płatniczych. Są one łatwiejsze w użyciu. Ułatwia to życie administracji ośrodka. Karty takie, jeśli klient nie płaci, po prostu się przedawniają. Dzięki temu nie ma problemów ze śledzeniem dłużej przebywających a trudnych w obyciu gości.

U progu hoteli witają nas często systemy drzwi przesuwanych albo też różnego rodzaju wejścia obrotowe z zaawansowanymi czujnikami zapewniającymi bezpieczeństwo. Te zwykle zrobione są ze szkła, co powoduje konieczność zastosowania okucia do drzwi czy okucia budowlane. Jest to jednak dziecinna zabawa w porównaniu z tym, jak zbudować można system kontroli dostępu do konkretnych pokoi. Dużą popularnością cieszą się samozamykacze.  uchwyty do mebli mogą wydawać się niektórym staromodne, jednak dalej ciężko sobie bez nich obejść. Przyczyną tego jest, że wiele tego typu przedsięwzięć zakładanych jest w zabytkowych budowlach, gdzie wymagany jest pewien ograniczony kolor. Stają się one wtedy raczej luksusowymi projektami, co podkreśla tylko konieczność doboru odpowiedniego zawiasów meblowych, prowadnice do szuflad czy szykowne oświetlenie dla mebli.

Galeria zdjęć:

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Skomentuj ten artykuł