headerphoto
Główna

Elementy wyposażenia do mebli

Meble to rzeczy, które znajdują się we wszystkich mieszkaniach w Polsce.

Jednak od czasu do czasu zdarza się, że następuje jakieś uszkodzenie lub też któryś z elementów nie działa zawiasy, kółka czy oparcia zużywają się z biegiem czasu i wypada je wymienić.

Gdzie znaleźć akcesoria?

Akcesoria meblowe można nabyć we wszystkich salonach z meblami, a także sieciowych marketach budowlanych na całym świecie. Spośród sporego wyboru asortymentu można dokonać zakupu wszystkiego, co tylko potrzebne, aby dany mebel znowu odzyskał pełną funkcjonalność. Na półkach i stojakach znajdują się zarówno klamki, jak i uchwyty do szafek, zamki do mebli, dna szafek, ślizgacze gwoździowe, kółka zwykłe i regulowane, zawaisy, a także dodatkowe rzeczy i narzędzia, jak kołki rozporowe (do zawieszania karniszy, szafek ściennych, itp.), klej do elementów drewnianych i tym podobne.

Jak wykorzystać akcesoria?

Oczywiście nie każdy potrafi dokonać złożonej naprawy we własnym zakresie, jednak do wykonania prostych rzeczy nie potrzeba być "złotą rączką". O to, jak wykonać taką reperację, można spytać po prostu sprzedawcę w sklepie lub samemu znaleźć instrukcję w sieci. Ponieważ akcesoria meblowe nie zawsze są uniwersalne, należy upewnić się, czy np. oferowane kółko do krzesła ma taką samą średnicę co inne zamontowane - w przypadku wzięcia większego lub mniejszego mebel nie będzie stabilny, podobnie jak w przypadku niedopasowanego dna półki lub tylnej ścianki szafki. Dlatego też zanim ruszy się do sklepu czy marketu, warto dokonać wszystkich niezbędnych pomiarów.  W kategoriach akcesoriów meblowych można znaleźć także takie produkty jak nalepki na ściany i inne ozdoby, z oświetleniem włącznie.

Jaka cena?

Koszt akcesoriów meblowych jest dość różny - wszystko zależy od danego elementu. Np. nowa klamka do drzwi to wydatek kilkudziesięciu złotych, podczas gdy kołki rozporowe można kupować na sztuki - jedna kosztuje kilkadziesiąt groszy. Mimo to koszt naprawy uszkodzonego elementu mebla nie powinien być na tyle dużym, aby poważnie naruszyć domowy budżet.

Galeria zdjęć:

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Skomentuj ten artykuł